Informacje o plikach PS

Opracowany na początku lat 80 format Post Script (PS) jest jednym ze standardowych formatów amerykańskiej firmy Adobe. Adobe jest firmą, która stworzyła program Acrobat Reader i programy takie jak Photoshop. Format PS stał się bazą dla bardziej popularnego formatu PDF.
Dokumenty PS to specjalne pliki do drukowania, pliki bazują na wektorach. Wiele programów może eksportować do PostScript, konwertując czcionki i grafikę do wektorów. W druku ma to bardzo prostą zaletę, można dopasować skalowanie do rozmiaru druku. W związku z tym plik PostScript wystarcza w przypadku wizytówek i plakatów.
Format PS bazuje na kompletnym języku programowania Turinga, który może być wyprowadzany po kodowaniu drukarek w dowolnym formacie.
Obecnie format .ps jest dość nietypowy, został zastąpiony przez bardziej czytelne pliki PDF. Jedną z największych wad PS jest brak szybkiego dostępu do poszczególnych stron dokumentu. Jednak kodowanie PostScript zostało zaimplementowane w rozszerzonej formie w proces implementacji grafik w plikach PDF. Tym samym cykl życia plików PS nadal trwa.

10.0/10(1 głos)

Konwertuj, otwieraj i edytuj pliki PS

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
X