Informacje o plikach MPEG

MPG to format pliku używany do kompresji filmów. Został opracowany przez Leonardo Chiariglione i Hiroshi Yasudę w latach 80., aby uzyskać lepszą kompresję filmów. Prekursorem był MPEG-1, który osiągnął tylko niską jakość wyjściową przy ograniczonej szybkości transmisji danych tylko do 1,5 Mbit / s. Następcy, tacy jak MPEG-4, oferują możliwość uzyskania wyników o wyższej jakości dzięki nowoczesnym procesom kompresji. W 1994 roku MPEG-2 był następcą MPEG-1. Oprócz kompresji plików wideo, MPEG-2 umożliwia także kodowanie i kompresję dźwięku. Dziesięciokrotnie wyższa prędkość transmisji danych do 15 Mbit / s zapewnia znacznie lepsze wyniki. W idealnym przypadku szybkość transmisji danych wynosi do 50 Mbit / s – na przykład, jeśli rozdzielczość kolorów powinna być również skompresowana.

MPEG: Motion Picture Expert Group

MPEG to skrót od „Motion Picture Expert Group”. Jest to międzynarodowy standard plików służący do kompresji plików wideo i audio, a następnie dekompresji ich podczas odtwarzania odpowiedniego pliku. MPG jest obecnie powszechnie używany do konwertowania wszelkiego rodzaju plików do mniejszego formatu, ułatwiając w ten sposób odtwarzanie i przesyłanie na nośniki pamięci. Powiązane standardy to MPEG-4 i MP3, które są używane do plików wideo i muzycznych.

Kompresja w różnych fazach optymalizacji

MPG wykorzystuje specjalną formę kompresji, w której różne fazy optymalizacji są używane do konwersji oryginalnych obrazów na zakodowane obrazy w zależności od informacji o obrazie. Te zakodowane obrazy wymagają mniej miejsca na dysku bez znaczącej utraty jakości. Przy średnich współczynnikach kompresji, w zakresie od 1: 100 do 1: 800, wysiłek obliczeniowy jest stosunkowo niski. Dzięki temu możliwe jest zapisywanie filmów w bardzo małych formatach plików, co oznacza, że można je łatwo przesyłać lub zapisywać bez żadnych dalszych czynności.

Tak działa MPEG

W przypadku kompresji poszczególne fragmenty pliku są zapisywane oddzielnie od siebie. Zamiast digitalizować cały plik, zapisywane są tylko poszczególne części filmu. Wykorzystuje się do tego różne typy obrazów – obrazy I, P, B i D, które są tylko częściowo skompresowane i każdy odpowiada obrazowi nieruchomemu. Służą jako stałe punkty dostępu do sekwencji filmowych. Ta procedura umożliwia szybsze pobieranie danych. Obrazy P (obraz zakodowany predykcyjnie) wykorzystują informacje o pliku z poprzednich obrazów I i P w celu uzyskania wyższej kompresji. Obrazy B (obraz kodowany dwukierunkowo) to sekwencje o największej kompresji. Tworzone są przy użyciu poprzednich obrazów I i P. Obrazy D (obraz zakodowany DC) są używane do kompresji pojedynczych bloków koloru w formacie 8×8.

9.0/10(1 głos)

Konwertuj, otwieraj i edytuj pliki MPEG

Szczegółowe informacje o plikach MPEG

Oprogramowanie do otwierania plików MPEG
Oprogramowanie do edycji plików MPEG
Typ MIME dla MPEG

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *