Informacje o plikach ODG

Rozszerzenie pliku ODG oznacza Open Document Graphics . Pliki ODG to rozwiązanie graficzne z zakresu Open Document Format do użytku biurowego.
Rozszerzenie plików tego typu to zwykle .odg lub .fodg. Format pojawił się w 2005 roku , osttanie zmiany miały miejsce w roku2011. ODG jest jednym ze standardowych formatów w ramach bezpłatnego pakietu Office Open Office. Format używa formatu XML, tabele są podstawą do prezentacji treści.

Format ODG to podobne rozwiązanie do innych formatów w ramach Open Office, takich jak ODT, a także formatów .docx lub .xlsx firmy Microsoft.
Jako pliki graficzne, pliki ODG są otwierane przez darmowy program Open Office Draw, który przechowuje ilustracje i grafikę wektorową.
Formaty ODG zostały opracowane przez Organization for the Advancement of Structured (OASIS). Do otwarcia wymagane są rozwiązania takie jak: Open Office, Neo Office, Libre Office, Calligra Suite albo odpowiednie wtyczki. Ze względu na ograniczoną czytelność, ODG nie jest uniwersalnym formatem wymiany danych i powinien zostać przekonwertowany przed wysyłką.

10.0/10(4 głosy)

Konwertuj, otwieraj i edytuj pliki ODG

Szczegółowe informacje o plikach ODG

Oprogramowanie do otwierania plików ODG
Oprogramowanie do edycji plików ODG
Typ MIME dla ODG

Wszystkie konwertery od lub do ODG

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *