Informacje o plikach CR2

Format CR2 jest jednym z tzw. formatów RAW i jest używany przez kamery cyfrowe, aby zmaksymalizować możliwości obróbki obrazu na komputerze.

Formaty RAW przechowują wiele danych, dzięki czemu złożoność cyfrowych obrazów jest podobna do zdjęć wykonanych analogowo.
CR2 (Canon Raw 2) jest dość nietypowym formatem, który może być otwierany i konwertowany tylko przez specjalne programy. Z tego powodu (i bardzo dużych rozmiarów plików) nie nadaje się on do wysyłania. Przed wysłaniem powinien zostać przekonwertowany do bardziej popularnych formatów.

CR2 zastąpił standardowy format CRW używany wcześniej w aparatach Canon. CR2 jest używany we wszystkich nowszych aparatach Canon DSLR (lustrzanki cyfrowe). Decydujące znaczenie dla zapisu w formacie CR2 ma nie tylko aparat, ale także szybkość zapisu na karcie pamięci, szczególnie w przypadku zdjęć seryjnych.

CR2 oferuje znacznie głębsze kolory w porównaniu do jpg. Zamiast i 1.024, CR2 pozwala na 16,7 milionów kolorów na piksel.
Wartości takie jak ISO lub balans bieli można w formacie CR2 modyfikować później.

Powszechnymi programami do otwierania i konwertowania CR2 są Photoshop, RAW Image Viewer lub własne oprogramowanie Canon (Canon Utilities).

Podobnie jak w przypadku innych formatów RAW, CR2 jest czasami określany jako cyfrowy negatyw.

8.1/10(7 głosy)

Konwertuj, otwieraj i edytuj pliki CR2

Szczegółowe informacje o plikach CR2

Oprogramowanie do otwierania plików CR2
Oprogramowanie do edycji plików CR2
Typ MIME dla CR2

Wszystkie konwertery od lub do CR2

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *